Autor |
Wiadomość |
noele
Ekspert
Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 3066
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/3 Skąd: Świdnica
|
|
|
|
Hmm, ja jeszcze nie robiłam podsumowania, na koniec stycznia Dampiego podliczę ile wychodzi. Ale i mnie wyszłaby kwota dużo mniejsza od Twojej Może dlatego, że za dwie piersi z kurczaka zapłacę 6-7 zł, do tego garść serduszek za 2 zł, dwa kawałki wołowiny za 8-10 zł i to daje max. 19 zł, a ma jedzenia na półtora tygodnia...Czasem tacka z animondy, kupiona w zestawie w zooplusie wychodzi 2,7zł za sztukę, a zjada jedną na dwa razy... W zasadzie to chyba mogę już zrobić to podsumowanie, najwyżej potem będą poprawki
-żwirek - Cat's Best Nature Gold - 46 zł, poszło w miesiąc (o zgrozo wiedziałam, że jest mało wydajny, ale bez przesady, zaskoczył mnie za miesiąc wracamy do Eko Plusa)
-sucha karma - Orijen - 2,5kg 80zł, w ciągu miesiąca zjadł...założę jakieś 35zł
-mokra karma - tak jak wyżej, za surowe ok. 40 zł, plus tacki (ile on tego zjadł w miesiącu...z 8 może) 22 zł
-dodatki - olej z łososia i witaminki, na miesiąc wyjdzie może 20 zł...
-zabawek nie liczę, to już fanaberia
-weterynarza też
Razem zatem wychodzi... 163 zł. Od przyszłego miesiąca mniej, bo zmianiamy żwirek, będzie ze 140 
|
|
Pon 19:48, 28 Sty 2013 |
|
 |
|
 |
Smużka
Ekspert
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 2274
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/3 Skąd: Warszawa
|
|
|
|
(Ja tak po cichu tylko powiem, że na telekarma.pl Orijen jest tańszy).
|
|
Pon 20:00, 28 Sty 2013 |
|
 |
noele
Ekspert
Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 3066
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/3 Skąd: Świdnica
|
|
|
|
Faktycznie, i mają darmową przesyłkę od niższej kwoty uwielbiam zooplusa, ale może następne zamówienie zrealizuję właśnie na telekarma, dzięki za informację
i nawet żwirek mają tańszy...czuję się, jakbym Amerykę odkryła 
Ostatnio zmieniony przez noele dnia Pon 20:11, 28 Sty 2013, w całości zmieniany 1 raz
|
|
Pon 20:10, 28 Sty 2013 |
|
 |
Smużka
Ekspert
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 2274
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/3 Skąd: Warszawa
|
|
|
|
Ja kupuję u nich od bardzo wielu lat. Polecam.
Zooplus też uwielbiam, ale karmę kupuję tu, gdzie taniej.
|
|
Pon 20:12, 28 Sty 2013 |
|
 |
oktawia
Ekspert
Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 3246
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/3 Skąd: NL
|
|
|
|
nie wiem jakie sa ceny w pl
ale w chiwli obecnej orijen poszedl w gore. 18 kilo = 116,38 czyli 6,46 za kilo
przestawilam sie na Power of nature koszt 15 kilo = 60 euro = 4 euro za kilo
a i karma wedlug dagnes wiele wiele lepsza co rowniez popieram
surowe np tinlo cattery mix 10 kilo popakowane po 250 gram = 45 euro
wychodzac z zalozenia ze kot zjada 150 gram dziennie
Tinlo porcja dzienna (125 gram) 0,56
PoN porcja dzienna (25 gram) = 0.1
czyli dzienny koszt jednego kota to 0.66 centow - na miesiac 19.8 czyli 82,91 zl
ze zwirku polecam tylko jeden, golden grey. jedna paczka 14 kilogramowa bez problemu wystarcza na minimum 6 tygodni jesli dwa razy dziennie sprzatniemy po kocie
Ostatnio zmieniony przez oktawia dnia Wto 22:08, 29 Sty 2013, w całości zmieniany 1 raz
|
|
Wto 21:46, 29 Sty 2013 |
|
 |
Ines
Ekspert
Dołączył: 04 Paź 2012
Posty: 4697
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/3 Skąd: Wrocław
|
|
|
|
 |  | Ceny w Polsce tych produktow,sa porownywalnie mniej wiecej takie same,wiec to koszt,liczac w przyblizeniu x4 za zlotowke = 464,-zlote,dlatego zastanawiam sie ile Wasze koty jedza,ze wychodza Wam takie male kwoty,bo wiadomo im lepsza/wartosciowsza puszka mokrej karmy,czy suchego jedzenia (ktorego wtedy,jak nie jedza mokrej karmy lub jej mniejsza ilosc,jedza wtedy wiecej) tym cena tych produktow jest wieksza... |
Rzeczywiście strasznie dużo Ci wychodzi. Ja "tnę koszty" kupując hurtowo w zooplusie w pakietach oszczędnościowych plus rabaty (np taki ważny przez rok, który tam sobie kupiłam za kilka czy kilkanaście zł). Im większa suma zamówienia tym bardziej rabat obniża cenę końcową, więc tak staram się oszczędzać. Moje panie jedzą w sumie 170g karmy suchej (głównie Orijen, Aurelce daję jeszcze 35g Puriny dziennie bo ciężej jej przychodzi przestawienie na bezzbożową), 100g mokrej Cosmy i ok 20g mięsa (z tym wiadomo, różnie bywa - nie zawsze tak samo mi się ciachnie).
|
|
Wto 21:56, 29 Sty 2013 |
|
 |
martino1989
Raczkujący
Dołączył: 17 Gru 2018
Posty: 12
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/3
|
|
|
|
Witajcie, odkopię trochę temat. Czy uważacie, że karmienie mokrymi karmami jest dużo droższe niż karmą suchą? Zamówiłem aktualnie karmę suchą Purizon i karmę mokrą Mac's, ale szczerze mówiąc, chyba będę podawał mu tylko mokrą. W kilku miejscach czytałem, że karmienie mokrą jest sporo droższe, ale jak sobie obliczam wszystko, to nie wydaje mi się, żeby tak było. Szczególnie przy Mac's która dobrze wychodzi w większych zestawach. Myślę, że mokra karma, może być droższa o jakieś 20 zł od suchej. Jakie są Wasze spostrzeżenia?
|
|
Czw 11:34, 17 Sty 2019 |
|
 |
Rai
Ambitny
Dołączył: 20 Paź 2018
Posty: 148
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/3 Skąd: Szczecin
|
|
|
|
Jeśli założymy, że przy 14 kg purizona kosztuje on około 26 zł/kg, a MAC's w 24x400g kosztuje 13,50 zł/kg i przyjmiemy, że np. 6 kg kot Purizona powinien jeść dziennie 45-75 g a MAC's 200 - 300 g i weźmiemy maksymalne wartości, to wychodzi nam:
Purizon: 75 g x 30 dni = 2 kg 250 g karmy, czyli 58,5 zł
MAC's: 300 g x 30 dni = 9 kg karmy, czyli 121,5 zł
Różnica według wyliczeń jest znaczna. Należy pamiętać, że kot je znacznie mniej suchej karmy niż mokrej. Sucha karma pęcznieje w żołądku i dłużej kot czuje się "syty" (jest też przez to o wiele bardziej ciężkostrawna).
Jeśli chcesz karmić kota zdrowo i dawać mu tylko mokrą karmę (co polecam i sama robię, Purizona mam i zużywam, dopóki się worek nie skończy, daję go około raz-dwa w tygodniu na noc lub jak ma mnie nie być cały dzień), to niestety jest to większy wydatek.
|
|
Czw 17:44, 17 Sty 2019 |
|
 |
martino1989
Raczkujący
Dołączył: 17 Gru 2018
Posty: 12
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/3
|
|
|
|
To fakt, przy Purizonie widać różnice, ale to dlatego, że jednak jest tani. Ale Mac's można kupować też puszki 800g, a wtedy kosztuje ona nawet poniżej 10zł/kg. Wtedy różnica się trochę zmniejsza No ale dla porównania Orijen, Acana czy Farmina już nie wychodzą tak korzystnie. Tak czy siak będziemy karmić karmą mokrą, szczerze mówiąc myślałem, że na jedzenie dobrej jakości + żwirek będzie schodziło spokojnie 150 zł, a z tego co widzę jednak trochę mniej (przynajmniej dopóki nie dorośnie )
Edit.
Jeszcze chciałbym dostrzec mały błąd, 6kg kot powinen jeść 90g Purizona wg. tabelki
Ostatnio zmieniony przez martino1989 dnia Czw 23:21, 17 Sty 2019, w całości zmieniany 1 raz
|
|
Czw 23:17, 17 Sty 2019 |
|
 |
martino1989
Raczkujący
Dołączył: 17 Gru 2018
Posty: 12
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/3
|
|
|
|
Popełniłem jeszcze też kilka obliczeń i przy założeniu, że kot ma 6kg to:
Karma Purizon 6,5 kg 24,58 zł/kg / dzienna porcja 90g / miesięczny koszt (31 dni) ~ 68,59 zł
Karma MAC's 12 x 800g 9,88zł/kg / dzienna porcja 300g / miesięczny koszt (31 dni) ~ 91,84 zł
Tutaj różnica jest już mniej drastyczna 
|
|
Czw 23:36, 17 Sty 2019 |
|
 |
Rai
Ambitny
Dołączył: 20 Paź 2018
Posty: 148
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/3 Skąd: Szczecin
|
|
|
|
Z tego, co pamiętam, puszkę możesz mieć otwartą maks 48h według producentów. Czyli jak w jeden dzień zje 300, w drugi 300, to te pozostałe 200 powinieneś wyrzucić, bo teoretycznie 48h minęło i to mięso jest już nieświeże, a z puszki pod wpływem tlenu przeniknęło do niego dużo paskudztwa. Dlatego ja liczyłam na mniejszych puszkach.
A Purizon Adult dla kota, dziczyzna i kurczak powinien 6kg kot jeść 75 gram, nie 90. Sprawdź w tabelce.
[link widoczny dla zalogowanych]
Bo np. Purizon Adult dla kota, kurczak i ryba rzeczywiście 90 g. Podejrzewam, że mają różną kaloryczność czy coś, nie chce mi się sprawdzać. Ja liczyłam na tamtej, bo po prostu pierwsza mi się otworzyła.
|
|
Pią 10:14, 18 Sty 2019 |
|
 |
martino1989
Raczkujący
Dołączył: 17 Gru 2018
Posty: 12
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/3
|
|
|
|
Rzeczywiście, ja właśnie liczyłem na kurczaku i rybie 
|
|
Pią 10:23, 18 Sty 2019 |
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach
|
|
|