Forum RAGDOLL'owo, czyli wszystko o RAGDOLLACH Strona Główna
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyGalerieZaloguj
Catz finefood
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Odpowiedz do tematu    Forum RAGDOLL'owo, czyli wszystko o RAGDOLLACH Strona Główna » RAGDOLL - opieka i wychowanie / Jak prawidłowo karmić kota Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Catz finefood
Autor Wiadomość
mkkm83
Początkujący



Dołączył: 04 Lis 2016
Posty: 50
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Dąbrowa Górnicza

Post Catz finefood
Witam. Czy tą karmę można podawać kociakom po czwartym miesiącu, bo z tego co widzę nie ma podziału na wiek? I czy będzie to odpowiednia karma dla kastrata? Jaka jeszcze ewentualnie dobra mokra? Pozdrawiam.
Wto 14:56, 22 Lis 2016 Zobacz profil autora
miaukoaga
Ekspert



Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 2370
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: warszawa

Post
Guy with axe kmasz spis kocich karm ta jest jedna z pierwszych jedna z lepszych pierwszych patrzcie moi drodzy bo kolejny raz powielany wątek....
Śro 1:03, 23 Lis 2016 Zobacz profil autora
mkkm83
Początkujący



Dołączył: 04 Lis 2016
Posty: 50
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Dąbrowa Górnicza

Post
Tak, przeglądam różne wątki na forum, tylko nie znalazłam odpowiedzi czy ta karma może być również dla kociąt bo o to pytam. Moze porostu ktoś będzie znał odpowiedź i się ze mną nią podzieli pozdrawiam
Śro 9:56, 23 Lis 2016 Zobacz profil autora
Marla
Ekspert



Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 2119
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Poznan

Post
To rynek wymyślił ten sztuczny podział karm na rodzaje - kocięta, dorosłe, seniorzy. W naturze tego nie ma, sama przyznasz Mruga Producenci dobrych karm nie robią z ludzi idiotów i wypuszczają po prostu jedną linię - DLA KOTÓW.
Odpowiadając na pytanie - w każdym wieku może jeść tę karmę.
Śro 11:00, 23 Lis 2016 Zobacz profil autora
Anaitis
Pasjonat



Dołączył: 27 Gru 2015
Posty: 623
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Post
I dorzucę jeszcze do wypowiedzi marli pozycję dla kastratów Mruga
Śro 13:41, 23 Lis 2016 Zobacz profil autora
mkkm83
Początkujący



Dołączył: 04 Lis 2016
Posty: 50
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Dąbrowa Górnicza

Post
Marla napisał:
To rynek wymyślił ten sztuczny podział karm na rodzaje - kocięta, dorosłe, seniorzy. W naturze tego nie ma, sama przyznasz Mruga Producenci dobrych karm nie robią z ludzi idiotów i wypuszczają po prostu jedną linię - DLA KOTÓW.
Odpowiadając na pytanie - w każdym wieku może jeść tę karmę.


No ślicznie dziękuję za odpowiedź Wesoly
Śro 13:47, 23 Lis 2016 Zobacz profil autora
Fenix
Początkujący



Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 42
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Post
Anaitis - tzn. że dla kastratów to też mit? Qrcze wydawało mi się, że tu cos tam o nerki chodziło. Odeszłąm od Purizona choć Asoka zżerała go nawet przez worek b nie mają wersji dla sterylizowanych. Właśnie testuję BRit Carnilove, ale może nie muszę??
Pią 14:44, 29 Wrz 2017 Zobacz profil autora
Boszka
Ekspert



Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 2311
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Post
Oczywiście, że mit a jeżeli chodzi o nerki, to każdy kot powinien pić dużo wody. A nasza w tym głowa, jak mu ją podawać. Ja dolewam do każdej porcji mokrej karmy a mokrej jedzą o wiele więcej niż suchej. Moje koty jedzą "zupki".
Pią 15:35, 29 Wrz 2017 Zobacz profil autora
oLay
Raczkujący



Dołączył: 25 Lut 2017
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Wedemark

Post
Przeglądałam różne listy z najlepszymi karmami. Wyczytałam, ze Finefood jest jedna z najlepszych karm mokrych. Zakupiłam wiec puszki, mieszając z szebą które oprócz mięska moje koty jadły ma codzień, nie ruszyły. Zamówiłam wiec finefood w saszetkach z myślą, ze bedzie wiecej sosu, to zjedzą. Mieszkam im z szeba, ale w ciąż finefood zostawiają.
Chcialam również przerzucić sie na lepsza sucha karmę. Wyczytałam, ze WildKat etoscha jest super, No i koje kociaki nawet nie podchodza, dopiero jak im z miseczki na podłogę rzucę to ewentualnie Jedzą... ale tak to czekają na swój ulubiony PerfectFit, albo Purina.
Jak nauczyć je jesc tych właściwych karm ?? Powinnam byc cierpliwa i nie ulegac jak miauczą i chcą smakołyki, czy jednak szukac dalej zdrowych karm i próbować któr będą smakowały??
Nie 8:16, 10 Gru 2017 Zobacz profil autora
BabaJaga
Ekspert



Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 4120
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: okolice Gdańska

Post
Niektóre koty, np. oba moje, nie lubią żadnych mokrych karm, które maja postać pasztetu. Natomiast te z drobno pokrojonymi kawałkami mięska, z dodatkiem galaretki lub sosiku (rosołku) uwielbiają. Też sparzyłam się kilkakrotnie, gdy kupowałam pasztetowe karmy, nawet te z najwyższych półek.
Druga moja uwaga dotyczy saszetek. Nigdy nie kupuję karm w tego typu opakowaniach, gdyż mogą się czasem zdarzyć lekko rozszczelnione (np. podczas dostawy), co grozi zepsuciem zawartości. Wizualnie coś takiego trudno jest zauważyć. Dopiero sensacje w kuwecie czy inne objawy podtrucia kota są dla nas srogą nauczką.
Nie 17:12, 10 Gru 2017 Zobacz profil autora
Natalijka
Ambitny



Dołączył: 08 Mar 2014
Posty: 142
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Półwysep Helski

Post
oLay napisał:
Przeglądałam różne listy z najlepszymi karmami. Wyczytałam, ze Finefood jest jedna z najlepszych karm mokrych. Zakupiłam wiec puszki, mieszając z szebą które oprócz mięska moje koty jadły ma codzień, nie ruszyły. Zamówiłam wiec finefood w saszetkach z myślą, ze bedzie wiecej sosu, to zjedzą. Mieszkam im z szeba, ale w ciąż finefood zostawiają.
Chcialam również przerzucić sie na lepsza sucha karmę. Wyczytałam, ze WildKat etoscha jest super, No i koje kociaki nawet nie podchodza, dopiero jak im z miseczki na podłogę rzucę to ewentualnie Jedzą... ale tak to czekają na swój ulubiony PerfectFit, albo Purina.
Jak nauczyć je jesc tych właściwych karm ?? Powinnam byc cierpliwa i nie ulegac jak miauczą i chcą smakołyki, czy jednak szukac dalej zdrowych karm i próbować któr będą smakowały??


U mnie zadziałało posypanie mokrej, nad którą były grymasy, pokruszoną kosteczką Cosma Snackies XXL, zwłaszcza o smaku tuńczyka, mój kot te smaczki uwielbia. Mi ponad 4 miesiące zajęło, zanim przetestowałam różne karmy (mój kot je tylko mokre), zanim doszliśmy do tego, które są "zjadliwe", póki co stanęło na CFF Purr Kangur i kilku smakach z CFF, zamawiałam pakiety mieszane CFF, Mac's, Feringa i Grau (Grau też było dosyć chętnie zjadane). Czasami dosmaczam też filetówką Schesira (zamawiam takie po 24szt/opakowanie, jest naprawdę solidnie opakowane fabrycznie- karton+folia, więc póki co nigdy nic się nie działo w transporcie), też o smaku tuńczyka- robię taki sosik i polewam karmę. O perfect fit nie słyszałam, natomiast Purina i Sheba to jedne z najsłabszych składowo karm. Kolejna kwestia może być taka, że dopóki karmisz suchym, to koty mogą kręcić nosem na mokre- najczęściej słabe składowo karmy mają sporo ulepszaczy smaku (mokrych też to dotyczy, np. Whiskas, Felix), więc wiadomo, że koty chętniej będą ją jadły, dziecko też chętniej zje czipsy niż brokuły Możesz też spróbować sproszkować suchą, którą chętnie jedzą i posypać tym karmę mokrą, którą mają docelowo jeść, to w wielu przypadkach pomaga. Czasem warto po prostu postawić taką dosmaczoną miskę (najlepiej rano), ubrać się i wyjść z domu, jak ogarną, że nie ma nic innego, to jest duża szansa, że zjedzą.
Na Twoim miejscu jeszcze bym troszkę pokombinowała, od jak dawna próbujesz je przestawić? Piszesz o "mięsku", które koty jedzą, co mięsnego podajesz?
Nie 20:24, 10 Gru 2017 Zobacz profil autora
MarTiTa
Pasjonat



Dołączył: 08 Sty 2015
Posty: 529
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bielawa

Post
Marla napisał:
To rynek wymyślił ten sztuczny podział karm na rodzaje - kocięta, dorosłe, seniorzy. W naturze tego nie ma, sama przyznasz Mruga Producenci dobrych karm nie robią z ludzi idiotów i wypuszczają po prostu jedną linię - DLA KOTÓW.
Odpowiadając na pytanie - w każdym wieku może jeść tę karmę.


Otóż to Wesoly
Wto 21:36, 12 Gru 2017 Zobacz profil autora
oLay
Raczkujący



Dołączył: 25 Lut 2017
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Wedemark

Post
Przestawić je probóje juz od jakichś trzech tygodni. Zauważyłam, ze z Finefood chętnie zjadły tuńczyka z kurczakiem w sosie, jest to kolor pomarańczowy. Karma pachnie jak tuńczyk w puszce. Dalej mieszam z shebą, bo reszty saszetek z Finefood nie ruszają. Mimo, ze sa ta saszetki, karmy z Finefood nadal maja konsystencje pasztetu z odrobina galaretki czy gęstego sosu. Ja zamówiłam zestaw puszek i nie tknely, wiec myślałam, ze saszetki będą lepsze, ale niestety. SZkoda, bo to fajne jakościowo karmy.
Bede zamawiała cos innego mokrego, ale nie wiem co ...

Co do suchej, sucha tez lubią jesc, ale tak jak napisałam Purina, Fit cat, ale Etosha składowo jest dobra i ku memu zdziwieniu kociaki po jakimś czasie zaczęły ja chrupać. Nie często, ale biorą jak nic innego nie ma. Czyli warto było poczekać.
Jednak z mięskiem chyba ich jednak nie przekonam do Finefood... bede zamawiała z tej firmy tylko tuńczyka z kurczakiem.
Jeśli macie jakies podobne jakościowo mokre karmy to podzielcie sie opiniami! Wesoly
Co do suchej Etosha Wildcat, ale chce wypróbować jesscze 2 inne smaki. Applaws tez podobno super, ale jak sie długo go podaje to kot moze miec problem nerkami. Co sądzicie??

@Natalijka - ja od początku moim kotom dawałam serduszka z kurczaka i wcinają jak szalone. Czasem odkroje im tez pierś jak obiad robię. Kupiłam kiedys wątróbkę to nie zjadly. I mięsko podaje średnio raz w tygodniu.
Ostatnio tez dałam tuńczyka z puszki w sosie normalnego i sie zajadaly.
Sob 7:15, 16 Gru 2017 Zobacz profil autora
Natalijka
Ambitny



Dołączył: 08 Mar 2014
Posty: 142
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Półwysep Helski

Post
Trzy tygodnie to niewiele czasu, czasami przestawienie z chrup na puszki może zająć nawet 7 miesięcy. Mój kot też najchętniej wsuwałby jeden smak CFF Purr (kangura) i w sumie ze wszystkich smaków chętnie zjada tylko 3-4 (kangur, tuńczyk/kurczak, śledź z krewetkami i od biedy dziczyzna ale najchętniej jadłby samego kangura, tego może zjeść nawet 400 gramów dziennie, teraz właśnie siedzi i wcina śledzia z krewetkami dosmaczonego galaretką z Schesira). Tutaj jest ściąga z listą dobrych karm mokrych. [link widoczny dla zalogowanych] Warto zapoznać się też z komentarzami do posta. Przy podawaniu KAŻDEJ suchej karmy kot może mieć problem z nerkami, sucha to tylko 8-10% wilgotności, koty z natury nie pijają dużo i mogą nie być w stanie uzupełnić niedoborów. Mokra to ok.75-80% wilgotności. Mój kot nie pił W OGÓLE, pomimo misek w każdym pomieszczeniu i kupna fontanny, więc to, że przechodzimy na mokre, rozumiało się samo przez się. Też musiałam się uzbroić w cierpliwość, przetestowałam chyba z 5 firm. Jeżeli chodzi o podroby, to trzeba uważać, żeby nie podać za dużo- może po nich wystąpić biegunka (mój kot raz nawiał mi z kawałkiem serca wołowego, srajda trwała chyba z 3 dni). Pierś jest ok od czasu do czasu, ale najlepsze są mięsa tłustsze, ścięgniste, żeby koteły mogły sobie poćwiczyć szczękusie (indycze skrzydła, uda- indyk jest wskazany, bo zawiera tryptofan, łata wołowa, wołowina gulaszowa, kacze udka lub pierś ze skórą albo chociaż z tłuszczykiem, niektórzy podają karkówkę). Tuńczyka "ludzkiego" z puszki też nie radziłabym podawać, lepiej kupić puszeczki Cosmy albo Schesir, ludzki tuńczyk ma bardzo dużo soli w porównaniu z tym kocim. Słyszałam o dosmaczaniu jedzonka masełkiem lub smalcem gęsim, ale osobiście nie próbowałam, bo nie miałam takiej potrzeby.


Ostatnio zmieniony przez Natalijka dnia Sob 13:38, 16 Gru 2017, w całości zmieniany 1 raz
Sob 13:37, 16 Gru 2017 Zobacz profil autora
oLay
Raczkujący



Dołączył: 25 Lut 2017
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Wedemark

Post
Natalijka, dziękuje za porady, skorzystam na pewno. Wyszukałam z tej listy dostępne karmy suche, na Amazonie jest na przykład Mac’s 12pak za 12 euro, wlasnie zamówiłam i bede próbować dalej. Czyli jeśli Finefood stoi nieruszane to próbować dalej z innymi karmami? I niestety to bazowa karma z która mieszam te moje testowe karmy jest sheba. Ale przejdziemy przez to.
Na liście karm mokrych znalazłam tez karmy dobre uzupełniające. Na przykład Aplaws ma mnóstwo karm na Amazon w fajnej cenie. Tylko jak mam rozumieć uzupelniajace ? Kupic aplawsa i dawaj im raz na tydzien saszetkę ? I mieszać z bazowa karma mokra ?
Dzis po przeczytaniu o problemach z nerkami dolałam im wody do mokrej karmy. Jak na razie nic nie ruszone 😅 koty przechodzą bunt 😀
I jeszcze jedna kwestia- kocie przysmaki! Chrupki anty klaczkowe, albo pudding, pasta witaminowa czy chrupki witaminowe- należy je kupować w zwykłym markecie??


Ostatnio zmieniony przez oLay dnia Nie 9:21, 17 Gru 2017, w całości zmieniany 2 razy
Nie 7:47, 17 Gru 2017 Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum RAGDOLL'owo, czyli wszystko o RAGDOLLACH Strona Główna » RAGDOLL - opieka i wychowanie / Jak prawidłowo karmić kota Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do: 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin