Forum RAGDOLL'owo, czyli wszystko o RAGDOLLACH Strona Główna
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyGalerieZaloguj
Nowy członek rodziny- przygotowanie

 
Odpowiedz do tematu    Forum RAGDOLL'owo, czyli wszystko o RAGDOLLACH Strona Główna » RAGDOLL - opieka i wychowanie Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Nowy członek rodziny- przygotowanie
Autor Wiadomość
Aslan The Cat
Raczkujący



Dołączył: 16 Paź 2017
Posty: 6
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Żory

Post Nowy członek rodziny- przygotowanie
Wiatam
W najbliższym czasie ma do mnie trafić mój pierwszy wymarzony
kot. Wiem co kupić, lecz jak rozegrać jego przyjazd i zaaklimatyzowanie się. Słyszałem różne opinie,
Opryskanie drapaku kocimiętką, pierwsze 24 H kociaka w jednym pokoju w którym ma kuwete itd. Chciałbym się przekonać jakie jest wasze zdanie w tym temacie, jak najlepiej przeprowadzić kociaka przez okres stresu związany ze zmianą domu
Czw 20:30, 19 Paź 2017 Zobacz profil autora
Anna1990
Początkujący



Dołączył: 27 Gru 2016
Posty: 74
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Post
Według mnie to zależy od charakteru kociaka. Jeśli jest odważny tak jak mój to np. kiedy przywieźliśmy go do domu to od razu chciał wyjść z transportera, obwąchał wszystkie zakamarki w całym mieszkaniu, po drodze spotkał kuwetę więc już wiedział co i jak, tak samo z jedzeniem Wesoly

Jeśli kotek jest wycofany i nieśmiały to myślę, że w takim przypadku należy zacząć powoli od każdego pomieszczania po kolei Mruga

Nasz kot jeszcze dostał kocyk ze swojej hodowli ze znajomym zapachem i myśle, że to też mu pomogło. Pierwszej nocy spał z nami i podnosił głowe na najmniejszy szelest, ale potem to już z górki Wesoly
Pią 6:33, 20 Paź 2017 Zobacz profil autora
KaroKarolina
Początkujący



Dołączył: 29 Wrz 2017
Posty: 44
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Wrocław

Post
Ja za kilka tygodni powitam u siebie w domu kociaka. Dziś jadę w odwiedziny aby poznać kotke Wesoly

Słyszałam, że dużo zależy od socjalizacji kotków u hodowcy. Jeśli hodowca odpowiednio przygotuje kociaka, to niby cały proces adaptacyjny w nowym domu nie jest tak bardzo stresujący dla malucha.
Pią 7:28, 20 Paź 2017 Zobacz profil autora
anna-n
Początkujący



Dołączył: 23 Cze 2017
Posty: 69
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Post
U nas było podobnie - nasza malutka też była ciekawska. Przygotowaliśmy jej mniejszy pokój na pierwszy kontakt z mieszkaniem. Bardzo szybko sobie go obwąchała i chciała zwiedzać dalej Rolling eyes Rolling eyes Małą przeszkodą był pies rezydent - ale też szybciutko przywykła do tego że on również tu mieszka Rolling eyes Rolling eyes Duży pokój poznawała najdłużej i miałam wrażenie że ją przytłacza ją troszkę jego wielkość - ale naprawdę aklimatyzacja przebiegła bardzo sprawnie i bezproblemowo mimo obecności psa.

Zgadzam się z Anna1990 że to w głównej mierze zależy od charakteru kociaczka no i od jego socjalizowania.

Ważne jest również wasze nastawienie jak wy będziecie zestresowani to i kotek to poczuje i może nastrój mu się udzielić. Myśl pozytywnie - jestem pewna że wszystko będzie ok
to koteczek pokaże wam czy jest już gotowy na poznawanie kolejnej części domu.

Z perspektywy czasu jak przypomnę sobie moje obawy - że pies, że nowe miejsce, jak pierwsza noc, co z tęsknotą za swoim domkiem, że muszę wziąć urlop w pracy, jak jej nie zrazić do siebie, nie przestraszyć, że nie mogę zostawić ich w domu samych, co zrobić z jej miseczkami i miseczkami pas żeby nie wyjadali swoich karm i wiele innych - teraz wywołują u mnie tylko uśmiech na twarzy - Sonia jest u nas ponad miesiąc i wiem że martwiłam się niepotrzebnie.

Wszystko będzie ok, na pewno


Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes
Pią 7:35, 20 Paź 2017 Zobacz profil autora
Aslan The Cat
Raczkujący



Dołączył: 16 Paź 2017
Posty: 6
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Żory

Post
Dzięki bardzo za odpowiedzi :-)
Pią 14:26, 20 Paź 2017 Zobacz profil autora
axcel
Początkujący



Dołączył: 15 Kwi 2017
Posty: 78
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków

Post
Zgadzam się z przedmówcami, że najwięcej i tak zależy od kociaka (moja też była z tych odważnych, obeszła wszystkie pomieszczenia, zwiedziła zakamarki itd. - a potem przespała z nami w łóżku całą noc, bez problemu korzystała od razu z kuwety i misek ustawionych w różnych częściach mieszkania...), ale kilka ogólnych rad:
- po wejściu do domu poświęćcie kotu na wyłączność minimum 2h - ale tak absolutnie tylko kotu. Obejdźcie razem każde pomieszczenie, pokażcie ze szczególną uwagą najważniejsze miejsca, a potem się pobawcie. Kot miał w hodowli towarzystwo - niech nie odczuje, że teraz jest sam.
- mówiąc o "pokazaniu najważniejszych miejsc" mam na myśli takie trochę matczyne przeszkolenie kociaka. Kuweta - jak kot będzie blisko, włóż rękę w żwirek i delikatnie w nim pogrzeb, tak jak kot zakopujący kupkę. Drapak - przejedź kilka razy paznokciami; jak dobrze pójdzie, kot podejdzie i zrobi to samo. Można powtórzyć parę razy dla utrwalenia. Miska - nie polecam jedzenia Jezyk ale na pewno trzeba pokazać i zachęcić kota do podejścia, choć tu jest najłatwiej - karma bezwzględnie powinna być taka sama jak w hodowli, znajomy zapach ułatwi kotu sprawę.
- pokazując kotu różne rzeczy, robimy je sami, a nie łapiemy kocie łapki i nimi sterujemy (czyli np. to my drapiemy drapak, a nie kot jako nasza "pacynka"). Koty rozumieją, kocia mama też tak pokazywała wiele rzeczy.
- jeśli kot zacznie robić coś, czego nie wolno, po prostu go zabieramy/przestawiamy; nie dyscyplinujemy w żadnym razie, pierwsze chwile w nowym domu są stresujące i bez dodatkowych, negatywnych bodźców.

Rady z doświadczenia własnego + na bazie porad z hodowli, ale przetestowane na własnym kocie i bardzo - w naszym przypadku - skuteczne. Wesoly
Pią 21:57, 20 Paź 2017 Zobacz profil autora
truskawkowelody
Raczkujący



Dołączył: 06 Lut 2018
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Post
Witam. Planuję zakup jednego z tych cudownych kroków. Wesoly
Czy ktoś mógłby mi przedstawić co zakupić, jak przygotować siebie i mieszkanie na przybycie malca?
Wto 18:30, 06 Lut 2018 Zobacz profil autora
mar_eczka
Wyjadacz



Dołączył: 10 Mar 2015
Posty: 1887
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Opole

Post
https://www.youtube.com/watch?v=51aNz63Xawg
Ines zrobiła o tym fajny film
Śro 10:32, 07 Lut 2018 Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum RAGDOLL'owo, czyli wszystko o RAGDOLLACH Strona Główna » RAGDOLL - opieka i wychowanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do: 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin